botki, botki czarne, Buty, obuwie, obuwie damskie

Klasyczna garderoba, co musi się w niej znajdować?

Klasyczna garderoba, co musi się w niej znajdować?

Organizując swoją garderobę bardzo często chcemy, by była ona praktyczna i aby wszystko do siebie pasowało. Aby osiągnąć taki efekt warto kupować ubrania, buty i torebki klasyczne, z których łatwo będzie stworzyć różne stylizacje. Klasyczne kroje zawsze będą uniwersalne i ponadczasowe. Dzięki temu nie będzie problemu, że stojąc przed szafą z dużą ilością ubrań nie mamy w co się ubrać bo nic do siebie nie pasuje i ciężko stworzyć nam jakąkolwiek stylizację.

Torebki dodatkiem do stylizacji

Jeżeli już łatwo udało nam się stworzyć stylizację przyszła kolej na dobór torebki. Najlepiej mieć minimum dwie torebki: jasną oraz ciemną. Może być to torebka ecru oraz druga czarna. Takie minimum to priorytet jeżeli chodzi o kapsułową garderobę. Miłośniczki posiadania większej ilości torebek mogą ich mieć wiele, jednak te dwie są obowiązkowe.

Buty koniecznie wygodne

Wybór butów do stylizacji to równie ważny krok jeśli chcemy dobrze wyglądać. Przemyślana stylizacja, ale z nieodpowiednim obuwiem nie będzie ciekawie się prezentowała. Dlatego też w szafie powinny znaleźć się na pewno czarne i cieliste szpilki. Na zimę obowiązkowe są botki czarne oraz wyższe kozaki, które będą ładnie komponowały się z krótkimi spódnicami i sukienkami. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie pary „cięższych” butów na zimę – traperów, które urozmaicą niektóre stylizacje i nadadzą im rockowego charakteru.

Okrycia wierzchnie mogą podkreślić ubiór

Jeżeli chodzi o zewnętrzną warstwę garderoby: płaszcz lub kurtkę, to warto nie ograniczać się tylko do czarnego płaszcza zimą i ciemnej kurtki wiosenno – jesiennej. Zewnętrzna część garderoby może równie dobrze prezentować styl, który lubimy lub podkreślić naszą stylizację. Oprócz camelowego trenczu i czarnego płaszcza warto mieć w swojej szafie ramoneskę, bomberkę w modne od kilku sezonów kwiaty lub narzutki, które świetnie się sprawdzą w cieplejsze dni.

Wzory, faktury i kolory tworzą stylizację

Należy pamiętać, że kapsułowa garderoba to nie tylko czarne, białe i szare kolory ubrań. Liczą się też inne kolory, które będą współgrały z tymi bazowymi u będą ciekawymi dodatkami. Jeżeli chcemy ubrać się całe na czarno, zadbajmy o różne faktury ubrań, które zamierzamy założyć. Wtedy stylizacja nie będzie wyglądała mdło i nudno. Wzory na ubraniach także trochę odmienią stylizację, mimo że są odważnym elementem, można znaleźć te delikatniejsze, kwiatowe lub o bardziej stonowanych kolorach. Nadruki na koszulkach również będą ciekawym akcentem. Do takiej stylizacji dodajmy jeszcze wisior lub bransoletki a ze zwyczajnych ubrań wyczarujemy modny outfit i będziemy wyglądać modnie.